Festiwal Bitspiration 2014

Po Le Web i TEDx czas na Kraków – Alex Barrera i Paul Papadimitriou poprowadzą krakowski Festiwal Bitspiration!

 

Jak szukać pracowników w branży tech? Jak zarabiać na muzyce w erze cyfrowej? Jak dostać się z polskim startupem do Silicon Valley? Czy w czasie rewolucji przemysłowej naprawdę łatwiej wystartować ze swoim biznesem? Unikalne prezentacje, sprzeczne poglądy międzynarodowych specjalistów, wiedza, muzyka i inspiracja – to czeka Was na Festiwalu Bitspiration w czerwcu w Krakowie w salach konferencyjnych Hotelu Forum.

 

Może nie największy, ale na pewno ważny, głośny, rewolucyjny i rekomendowany przez TechCrunch  europejski festiwal nowych technologii, startupów i muzyki odbędzie się w Krakowie w Hotelu Forum. Spotkanie poprowadzą charyzmatyczni mówcy – Alex Barrera (przedsiębiorca, założyciel Press42 i Tech.eu, redaktor The Kernel) i Paul Papadimitriou (cyfrowy futurysta, konsultant biznesowy, skupiający się na zmianach na skutek cyfrowej rewolucji. Konsultant Duckie Deck, producent Europe Venture Summit,  główny mówca TEDx).  Obaj znani w świecie startupów, stali bywalcy największych konferencji technologicznych jak Le Web czy SXSW. 12 i 13 czerwca zawitają do Miasta Królów, by poprowadzić spotkanie ze znanymi personami świata nowych technologii i muzyki, a wśród nich:

 

  • Keith Teare – wspołtwórca TechCrunch
  • Ashwin Nawin – współtworca BitTorrrent
  • Orkun Saitoglu – rzecznik deweloperów PayPal
  • Zack Onisko – szef rozwoju i marketingu Autodesk
  • Michał Sadowski – CEO Brand24
  • Jakub Krzych – CEO Estimote
  • Leszek Biolik – polski muzyk rockowy, basista i producent muzyczny. W przeszłości członek zespołów Republika i Wilki
  • Łukasz Targosz – kompozytor muzyki filmowej, producent muzyczny i filmowy. Autor ścieżki dźwiękowej m.in. do “Kamieni na szaniec”, “Listów do M.” i “Świadka koronnego”

 

Rewolucja Przemysłowa XXI wieku – motyw przewodni Bitspiration

 

O ile przedsiębiorcy dopatrują się w rewolucji przemysłowej  szansy na zmniejszenie kosztów produkcji i dystrybucji, o tyle branża muzyczna wciąż zmaga się z jej wyzwaniami. Producenci i managerowie muzyczni zdają się dostrzegać tylko ciemną stronę rewolucji cyfrowej: piractwo, problemy z prawami autorskimi, darmowy dostęp do dóbr kultury. Tymczasem zmiana ta to również nowe, tańsze formy promocji muzyki, dystrybucji, crowdfunding i brak konieczności korzystania z dużych wytwórni muzycznych, które przejmują sporą część przychodów muzyków. O tym, jak wykorzystać nowe narzędzia do zarabiania w przemyśle muzycznym, na Bitspiration będą rozmawiali producenci muzyczni oraz zespoły, którym udało się wykorzystać rewolucję przemysłową do osiągnięcia sukcesu.

 

Czy istnieje recepta na sukces startupu?

 

Pierwszy dzień Bitspiration to – oprócz koncertów i rozmów o kondycji branży muzycznej – dzień pod hasłem Venture Capitals. Jak działają? Jaka jest ich recepta na sukces? Czy lepiej zacząć budować biznes w Polsce, czy od razu kupować bilet do Stanów? Ile można zyskać i jak wykorzystać te środki? M.in. na te pytania będą odpowiadać najbardziej znani i aktywni VC polskiej i europejskiej sceny startupowej. Dla począkujących przedsiębiorców to idealna okazja, by zaprezentować im swoją działalność w swobodnej atmosferze.

Jeśli jesteś założycielem lub członkiem startupu, inwestorem, producentem muzycznym lub muzykiem, dziennikarzem muzycznym lub technicznym albo po prostu entuzjastą opisanej tematyki i fanem naszych gości – zapraszamy do Hotelu Forum już 12 czerwca!

 

Bądź na bieżąco z newsami od organizatorów Festiwalu Bitspiration.

Zajrzyj na:

http://festival.bitspiration.com/

https://www.facebook.com/bitspiration

https://twitter.com/bitspiration