Brand24 partnerem bitspiration w Krakowie

Już za kilka tygodni (23-25.06.2013) w Krakowie odbędzie się druga edycja bitspiration – wydarzenia świata internetu i nowych technologii, które po raz kolejny ma szansę stać się śwętem biznesu i inspiracją do rozwoju dla osób zaangażowanych w branżę startupową.

Zeszłoroczne bitspiration było wydarzeniem niepowtarzalnym pod wieloma względami. Po pierwsze – miejsce konferencji – dość mocno odbiegało od standardowych. Goście konferencji mieli szansę na nawiązanie nowych kontaktów w bardzo przyjaznym otoczeniu klimatycznych knajp na krakowskim Kazimierzu. W tym roku organizatorzy planują podtrzymać ten zwyczaj, gdyż został on niezwykle pozytywnie przyjęty przez uczestników.

Bitspiration było wyjątkowe również ze względu na zaproszonych gości i prelgentów. Imponujące grono przyciągnęło środowisko jak magnes, w tym roku nie zapowiada się inaczej – wśród zaproszonych mówców znajdziemy Johna Biggsa, Alexa Barrerę, Paula Papadimitriou, Petera Cowleya, Bena Dresslera, J.D. Lasicę, czy Heather Russell.

Pierwsza edycja okazała się również być miejscem sprzyjającym innowacjom – to na bitspiration po raz pierwszy polscy odbiorcy mieli szansę usłyszeć o platformie modowej Showroom, która obecnie szturmem podbija rynek, to również na bitspiration uczestnicy poznali Markusa Schultza – twórcę Changers.com – startpu produkującego panele słoneczne do ładowania urządzeń elektronicznych, który w tym roku wygrał pierwszą nagrodę podczas CeBITu 2013. Kolejnym przykładem jest Last Temple – gry stworzonej przez Ganymede, która obecnie honorowana jest tytułem najszybciej rozwijającej się gry na facebooku.

Organizatorzy przewidzieli jednak urozmaicenia – w tym roku dodatkiem do konferencji jest tzw. „pre-conference day“, kiedy to odbywać się będzie Aleja Startupów, Aleja Software House’ów, półfinały konkursu startupowego Demo Day, jak również warsztaty dla początkujących przedsiębiorców. Co ciekawe – organizatorzy podjęli się innowatorskiej inicjatywy – zebrania funduszy na nagrodę dla zwycięskiego zespołu w konkursie Demo Day – a to za pomocą popularnej platformy crowdfundingowej – indiegogo.com (aby wspomóc kampanię – kliknij tutaj: http://www.indiegogo.com/projects/bitspiration-contest-community-first-prize/x/3057087).

Tegoroczna edycja to również większe zaangażowanie lokalnego środowiska startupowego – wokół bitspiration dziać się będzie sporo tzw. „side eventów“, czyli kreatywnych, krakowskich wydarzeń, które niekoniecznie będą związane z branżą – mają być nietypową inspiracją dla społeczności oraz miejscem spotkania osób, które na co dzień na pewno by się nie spotkały.

Druga edycja ściąga też ciekawych partnerów – wśród nich znajdziemy Partnerów Strategicznych – Województwo Małopolskie i Miasto Kraków. Dlaczego to zjawisko jest ciekawe? Dlatego, żę taka współpraca świadczy o tym, że władze dostrzegają potrzebę wsparcia przedsiębiorczości i rozwoju biznesu w Polsce, nie tylko za pomocą funduszy, ale również wspierania wydarzeń, które mają na celu zbliżyć polskie realia do tych zachodnich – z tego na pewno należy się cieszyć!

Podsumowując – zapowiada się ciekawie, a na pewno międzynarodowo. Kto poważnie myśli o interakcji z branżą internetową w Polsce, powinien się tam pojawić!

Wszystkich chętnych do wsparcia bitspiration, organizatorzy gorąco zachęcają do kontaktu pod adresem: contact@bitspiration.com

Szybkie linki:
www: bitspiration.com
rejestracja: bitspiration.com/register
facebook: facebook.com/bitspiration
Twitter: @bitspiration
Kontakt: contact@bitspiration.com

Nowy system agregowania treści z Facebooka

Facebook to aktualnie najaktywniejsze źródło treści w polskojęzycznym Internecie. Ten największy na świecie serwis społecznościowy generuje dla przeciętnej marki więcej niż 50% wszystkich treści z nią związanych. Monitoring Facebooka staje się zatem jednym z kluczowych aspektów monitoringu social media / Internetu. Właśnie dlatego, w ciągu ostatnich miesięcy pracowaliśmy nad nowym systemem zbierającym treści z tego serwisu.

 

 Branżowa rozmowa na temat systemu zbierania treści z Facebooka

Filmik opisujący jak w Brand24 działa nowy system zbierania treści z Facebooka.

 

 

Nowy agregator treści z Facebooka

Przebudowany system zbierający publiczne treści z Facebooka będzie zbierał dużo bardziej kompletne wyniki niż do tej pory. Poniżej lista nowości w zbieraniu treści z FB:

  • Zbieranie wzmianek pojawiających się w komentarzach do wpisów na Facebooku. Przełomowa funkcjonalność wychwytująca nawet te dyskusje, w których poszukiwana fraza nie pojawiła się w oryginalnym wpisie, a jedynie w komentarzu do niego. Łatwo wyobrazić sobie przypadek, w którym dyskusja na temat jednej marki np. Carlsberg generuje komentarze, które mogą być kluczowe dla innych marek – np. Heineken. Nowy system agregowania treści z Facebooka wyłapie zatem publiczne dyskusje, w których słowo kluczowe pada w oryginalnym wpisie, bądź w komentarzu do niego.
  • Ulepszona kompletność wyników pochodzących z publicznych profilów osób na Facebooku. Przeważająca część wzmianek o markach i produktach pojawia się poza oficjalnymi fanpage’ami. Kluczowy staje się zatem monitoring publicznych profilów osób, które korzystają z Facebooka jak z mikrobloga (podobnie jak Twittera), co można poznać m.in. po aktywnej możliwości obserwowania ich profilu.
  • Ulepszona kompletność wyników pochodzących z fanpage’y. Do tej pory, większość wyników z Fanpage’y zbieranych przez Brand24, pochodziła ze stron wskazanych przy konfiguracji projektu. Od początku istnienia Brand24 zdołaliśmy zgromadzić listę kilkudziesięciu tysięcy fanpage’y, które wraz ze startem nowego systemu agregowania treści z Facebooka będziemy ściągać na nasze serwery i przeszukiwać je pod kątem występowania określonych fraz już po naszej stronie.

 

Nowy system zbierania treści z Facebooka daje lepszą niż kiedykolwiek możliwość realizacji akcji takich jak Pizza Patrol, internetowy Przystanek Woodstock, czy też Kleenex Feel Good. Tym samym, rekomendujemy Facebooka jako medium o gigantycznym potencjale reklamowym i najlepszym sposobie na dotarcie do potencjalnych klientów / konsumentów sygnalizujących aktualnie potrzebę, na którą może odpowiedzieć Twój biznes.