Nowy system agregowania treści z Facebooka

Facebook to aktualnie najaktywniejsze źródło treści w polskojęzycznym Internecie. Ten największy na świecie serwis społecznościowy generuje dla przeciętnej marki więcej niż 50% wszystkich treści z nią związanych. Monitoring Facebooka staje się zatem jednym z kluczowych aspektów monitoringu social media / Internetu. Właśnie dlatego, w ciągu ostatnich miesięcy pracowaliśmy nad nowym systemem zbierającym treści z tego serwisu.

 

 Branżowa rozmowa na temat systemu zbierania treści z Facebooka

Filmik opisujący jak w Brand24 działa nowy system zbierania treści z Facebooka.

 

 

Nowy agregator treści z Facebooka

Przebudowany system zbierający publiczne treści z Facebooka będzie zbierał dużo bardziej kompletne wyniki niż do tej pory. Poniżej lista nowości w zbieraniu treści z FB:

  • Zbieranie wzmianek pojawiających się w komentarzach do wpisów na Facebooku. Przełomowa funkcjonalność wychwytująca nawet te dyskusje, w których poszukiwana fraza nie pojawiła się w oryginalnym wpisie, a jedynie w komentarzu do niego. Łatwo wyobrazić sobie przypadek, w którym dyskusja na temat jednej marki np. Carlsberg generuje komentarze, które mogą być kluczowe dla innych marek – np. Heineken. Nowy system agregowania treści z Facebooka wyłapie zatem publiczne dyskusje, w których słowo kluczowe pada w oryginalnym wpisie, bądź w komentarzu do niego.
  • Ulepszona kompletność wyników pochodzących z publicznych profilów osób na Facebooku. Przeważająca część wzmianek o markach i produktach pojawia się poza oficjalnymi fanpage’ami. Kluczowy staje się zatem monitoring publicznych profilów osób, które korzystają z Facebooka jak z mikrobloga (podobnie jak Twittera), co można poznać m.in. po aktywnej możliwości obserwowania ich profilu.
  • Ulepszona kompletność wyników pochodzących z fanpage’y. Do tej pory, większość wyników z Fanpage’y zbieranych przez Brand24, pochodziła ze stron wskazanych przy konfiguracji projektu. Od początku istnienia Brand24 zdołaliśmy zgromadzić listę kilkudziesięciu tysięcy fanpage’y, które wraz ze startem nowego systemu agregowania treści z Facebooka będziemy ściągać na nasze serwery i przeszukiwać je pod kątem występowania określonych fraz już po naszej stronie.

 

Nowy system zbierania treści z Facebooka daje lepszą niż kiedykolwiek możliwość realizacji akcji takich jak Pizza Patrol, internetowy Przystanek Woodstock, czy też Kleenex Feel Good. Tym samym, rekomendujemy Facebooka jako medium o gigantycznym potencjale reklamowym i najlepszym sposobie na dotarcie do potencjalnych klientów / konsumentów sygnalizujących aktualnie potrzebę, na którą może odpowiedzieć Twój biznes.