Brand24 partnerem bitspiration w Krakowie

Już za kilka tygodni (23-25.06.2013) w Krakowie odbędzie się druga edycja bitspiration – wydarzenia świata internetu i nowych technologii, które po raz kolejny ma szansę stać się śwętem biznesu i inspiracją do rozwoju dla osób zaangażowanych w branżę startupową.

Zeszłoroczne bitspiration było wydarzeniem niepowtarzalnym pod wieloma względami. Po pierwsze – miejsce konferencji – dość mocno odbiegało od standardowych. Goście konferencji mieli szansę na nawiązanie nowych kontaktów w bardzo przyjaznym otoczeniu klimatycznych knajp na krakowskim Kazimierzu. W tym roku organizatorzy planują podtrzymać ten zwyczaj, gdyż został on niezwykle pozytywnie przyjęty przez uczestników.

Bitspiration było wyjątkowe również ze względu na zaproszonych gości i prelgentów. Imponujące grono przyciągnęło środowisko jak magnes, w tym roku nie zapowiada się inaczej – wśród zaproszonych mówców znajdziemy Johna Biggsa, Alexa Barrerę, Paula Papadimitriou, Petera Cowleya, Bena Dresslera, J.D. Lasicę, czy Heather Russell.

Pierwsza edycja okazała się również być miejscem sprzyjającym innowacjom – to na bitspiration po raz pierwszy polscy odbiorcy mieli szansę usłyszeć o platformie modowej Showroom, która obecnie szturmem podbija rynek, to również na bitspiration uczestnicy poznali Markusa Schultza – twórcę Changers.com – startpu produkującego panele słoneczne do ładowania urządzeń elektronicznych, który w tym roku wygrał pierwszą nagrodę podczas CeBITu 2013. Kolejnym przykładem jest Last Temple – gry stworzonej przez Ganymede, która obecnie honorowana jest tytułem najszybciej rozwijającej się gry na facebooku.

Organizatorzy przewidzieli jednak urozmaicenia – w tym roku dodatkiem do konferencji jest tzw. „pre-conference day“, kiedy to odbywać się będzie Aleja Startupów, Aleja Software House’ów, półfinały konkursu startupowego Demo Day, jak również warsztaty dla początkujących przedsiębiorców. Co ciekawe – organizatorzy podjęli się innowatorskiej inicjatywy – zebrania funduszy na nagrodę dla zwycięskiego zespołu w konkursie Demo Day – a to za pomocą popularnej platformy crowdfundingowej – indiegogo.com (aby wspomóc kampanię – kliknij tutaj: http://www.indiegogo.com/projects/bitspiration-contest-community-first-prize/x/3057087).

Tegoroczna edycja to również większe zaangażowanie lokalnego środowiska startupowego – wokół bitspiration dziać się będzie sporo tzw. „side eventów“, czyli kreatywnych, krakowskich wydarzeń, które niekoniecznie będą związane z branżą – mają być nietypową inspiracją dla społeczności oraz miejscem spotkania osób, które na co dzień na pewno by się nie spotkały.

Druga edycja ściąga też ciekawych partnerów – wśród nich znajdziemy Partnerów Strategicznych – Województwo Małopolskie i Miasto Kraków. Dlaczego to zjawisko jest ciekawe? Dlatego, żę taka współpraca świadczy o tym, że władze dostrzegają potrzebę wsparcia przedsiębiorczości i rozwoju biznesu w Polsce, nie tylko za pomocą funduszy, ale również wspierania wydarzeń, które mają na celu zbliżyć polskie realia do tych zachodnich – z tego na pewno należy się cieszyć!

Podsumowując – zapowiada się ciekawie, a na pewno międzynarodowo. Kto poważnie myśli o interakcji z branżą internetową w Polsce, powinien się tam pojawić!

Wszystkich chętnych do wsparcia bitspiration, organizatorzy gorąco zachęcają do kontaktu pod adresem: contact@bitspiration.com

Szybkie linki:
www: bitspiration.com
rejestracja: bitspiration.com/register
facebook: facebook.com/bitspiration
Twitter: @bitspiration
Kontakt: contact@bitspiration.com